Oluline nipp kauni figuuri heaks: joo toidu kõrvale vett — nii tekib täiskõhutunne varem ja väldid ülesöömist!

 (6)
+ viis tervislikku maitsestatud vee retsepti!
Oluline nipp kauni figuuri heaks: joo toidu kõrvale vett — nii tekib täiskõhutunne varem ja väldid ülesöömist!
Pilt on illustreerivFreeImages/Keenan Milligan

Vesi on inimese toidu väga tähtis koostisosa. Isegi väga väike vedelikupuudus langetab Su energiataset ja pärsib töövõimet. On leitud, et vedelikutaseme 1,5protsendiline langus vähendab maksimaalset jõudu kuni 10 protsendi võrra.

Kas teadsid, et kui tunned janu, on kehas tekkinud juba vedelikupuudus? Kindlasti ei pea vastu tahtmist ja vägisi endale meeletul hulgal vett sisse kallama. Siiski jooma peab.

Samuti tuleks vältida ka teist äärmust — meeletute veekoguste vastu tahtmist sissekallamist. Mõõdukus ennekõike!

Vee joomisel on ka teine efekt. Nimelt aitab vee joomine täita ka sinu kõhtu, täiskõhutunne tekib varem ja nii väldid ülesöömist. Joo iga toidukorraga klaas vett ja sul on lihtsam oma toiduplaanist kinni pidada.

Kui palju siis ikkagi juua?

Kirjandusest on käinud läbi meeletul hulgal üksteisele vastanduvaid soovitusi. Selge on see, et vedeliku tarbimine sõltub päris paljudest faktoritest (inimese aktiivsusest, kliimast, treeningu tüübist, treeningriietusest jne) ning seetõttu 100 % täpseid soovitusi on raske anda.

Üldiselt soovitame ööpäevas tarbida 30-35 g vedelikku kehakaalu kg kohta. Vedeliku alla läheb ka toidust saadav vedelik, näiteks supp.

Treening viib kehast vett välja. Selle kompenseerimiseks joo piisavalt vett treeningu ajal. Hoolitse selle eest, et kaaluksid pärast trenni vähemalt sama palju, kui enne trenni või isegi rohkem.

Seotud lood:

Treeningu ajal väldi janu tekkimist, joo pidevalt ja väikeste lonksudena. Arvesta, et mida intensiivsem ja raskem on treening, seda suurem vedelikukadu on ja seda rohkem pead sa jooma. Treeningu ajal tarbi üldjuhul vett!

Mida juua?

Parim jook on tavaline vesi, mida võid soovi korral maitsestada näiteks sidruni-, laimi-, kurgi-, apelsini-, rabarberi- või arbuusilõikudega jne.

Kohvi ja teed võid juua, ent kindlasti ilma suhkruta. Kohvi joomine viib kehast vett välja. Kohvi juues peaksid selle kompenseerima vähemalt sama koguse veega.

Mida vältida?

Mitte mingil juhul ära joo magusaid mahlu, limonaade, tehases magusainetega maitsestatud vett, spordijooke, jogurteid jne. Need on paksult suhkrut täis.

Me ei soovita alkoholi tarvitada. See lükkab eesmärkide saavutamise teadmata kaugustesse ja kahjustab tervist.

Näiteid vee maitsestamisest

Vesi on parim jook maailmas. Paraku võib tavalise vee joomine osutuda mõnele parajaks katsumuseks — lihtsalt ei lähe alla.

Annan sulle nippe ja retsepte, kuidas muuta vesi maitsvaks, säilitades sealjuures veele omase tervislikkuse.

Olen enda jaoks avastanud maitsestatud jääkuubikute tegemise. Mõni maitsestatud kuubik klaasi kohta annab joogile mõnusa meki ilma, et kaloraaž lakke tõuseks. Ja mis siin salata — need näevad ikka väga lahedad välja.

Ning nende tegemine on imelihtne. Veendu ise…

Maasika-basiiliku jääkuubikud

Valmistamine:

Püreeri maasikad ja sega väikese koguse veega. Segu peab olema paks, aga siiski valatav. Täida seguga jääkuubikuvorm ja külmuta.

Basiiliku kuubikute jaoks täida jääkuubikuvorm poolenisti veega ja aseta 20-30 minutiks külmikusse. Seejärel lisa hakitud basiilik vormi ja täida vorm täielikult veega. Külmuta.

Mündi-sidruni jääkuubikud

Valmistamine:

Pigista sidrunist mahl välja. Sega sidrunimahl veega ja vala jääkuubikuvormi. Soovi korral võid efekti mõttes lisada ka natukene riivitud sidrunikoort. Külmuta.

Piparmündikuubikute jaoks täida jääkuubikuvorm poolenisti veega ja aseta 20-30 minutiks külmikusse. Seejärel lisa mündilehed vormi ja täida vorm täielikult veega. Külmuta.

Granaatõuna jääkuubikud

Valmistamine:

Viska vette mõned granaatõunaseemned. Purusta veesegus seemned. Kalla segu jääkuubikuvormi, lisa sekka veel mõned terved seemned ja sügavkülmuta.

Vaarika-ananassi jääkuubikud

Valmistamine:

Püreeri värske ananass ja lisa tilk vett. Täida jääkuubikuvorm seguga ja sügavkülmuta.
Vaarikakuubikute valmistamine käib täpselt samamoodi.

Mustsõstra-mustika jääkuubikud

Valmistamine:

Püreeri värsked mustikad ja lisa tilk vett. Täida jääkuubikuvorm seguga ja sügavkülmuta.
Mustsõstrakuubikute valmistamine käib täpselt samamoodi.

Allikas: Fitlap