Tahad kaalus alla võtta? Siis korista köök ära!

 (5)
5063193
Foto: Scanpix

Korista kööki ja kaotad kehakaalu. Löö kaks kärbest ühe hoobiga, saad köögi puhtaks ning langetad kaalu ning see tõesti töötab, on näidanud uuringud.

Kui sul on raske oma häid plaane järgida ning süüa tervislikumalt, on sul aeg alustada köögi koristamist. Tuntud psühholoog Brian Wansink, kes uurib inimeste toitumisharjumusi, on jõudnud tõdemuseni, et põhjalik toiduharjumuste praktiline ülevaatus mõjub paremini kui tavalised toitumissoovitused.

Wansink jaotas uuringus inimesed kolme gruppi. Üks grupp sai praktilisi nõuandeid nagu koristada köögikappidest ära maiustused ja muu ebatervisliku. Teised kaks gruppi said üldiseid toitumise- ja kaalulangetamise nõuandeid. Grupp, kes soovitati alustada oma köögi koristamisest, eemaldades kappidest ebatervislikud toidud, võtsid kolme kuu jooksul kõige rohkem kaalust alla.

Seepärast soovitame, kui soovid alustada kaalulangetamist, alusta esmalt oma köögist. Vaata üle oma kappide sisu, eemalda sealt ebatervislikud toidud ning poest osta juurde vaid neid, mis sinu eesmärgi saavutamisele kaasa aitavad.

Allikas: iform.se