Veinil ja veinil on vahe: need neli veini polegi nii tervislikud kui sa ehk arvata võid

 (16)
Veinil ja veinil on vahe: need neli veini polegi nii tervislikud kui sa ehk arvata võid
Foto: Elle Hughes/Unsplash

Kui rääkida veini joomisest ja tervisest, siis mõned veinid mõjuvad meile paremini kui teised. Näiteks punane vein on tervisele hea, sest sisaldab resveratrooli ehk antioksüdanti, mis võitleb enneaegse vananemisega ja kaitseb südant. Aga on olemas ka mõned veinid, mis ei pruugi su tervisele nii hästi mõjuda ja sisaldavad endas vaid tühje kaloreid.

1. Riesling

Kui sa just ei eelista kuiva Rieslingut, ole nende magusate veinidega ettevaatlik, sest lisaks sellele, et nad on väga suhkrurikkad, võib nende joomisele järgneda ka ebameeldiv pohmell.

2. Amarone

See rikkalik Itaalia päritolu punane kuiv vein hakkab kiiresti pähe ja oled purjakil enne kui ise arugi saad. Liiga palju alkoholi mõjub ka su maksale halvasti ja kuna mõned Amarone veinid on väga kõrge alkoholisisaldusega, tuleks nendega piiri pidada.

3. Mitteorgaanilised veinid

Orgaanilised veinid sisaldavad vähem sulfiide, mis põhjustavad peavalu ja allergilisi reaktsioone, ja on seetõttu ka tervislikumad.

4. Moscato

Täpselt nagu Riesling, on ka Moscato väga-väga magus ja sobib hästi magustoiduks, aga kui seda juua palju, mõjub suhkur su tervisele halvasti.

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

Allikas: Popsugar