Aga veel? Tuleb välja, et sidrun sisaldab ka arvestatavas koguses erinevaid B-vitamiine, näiteks B1 (tiamiini) ja B2 (riboflaviini), aga seal leidub ka B3, B5, B6 ja B9 (folaati, mis on foolhappe looduslik vorm). Samuti on sidrunis E-vitamiini, mis kaitseb õrnu rasvhappeid rääsumise eest ehk teisisõnu, on suurepärane antioksüdant.
NB! Ikka ja alati tasub meeles pidada, et seoses tsitruseliste (s.h. sidruni) karmi keemilise pritsimisega on soovitav eelistada mahesidruneid. Eriti tasuks seda nõuannet meeles pidada sel juhul, kui kasutate söögiks (sukaadi tegemiseks) sidrunikoort, kust rohkeid keemilisi jääke enam ühegi valemiga pole võimalik eemaldada.
Järgnevalt anname sulle aga 45 vaimustavat põhjust sidruni armastamiseks nii ravi ja ilu eesmärkidel kui ka majapidamistöödes :)
Sidruni tervendavad ja kaunistavad omadused:
1. Alandab vererõhku. Sidrun sisaldab kaaliumit, mis aitab kontrollida vererõhku ja vähendada pearinglust ning iiveldust.
2. Kaotab jalakrampe. Täiesti uskumatu, aga sidrun toimib imerohuna öiste jalakrampide vastu. Kui hõõruda jalasääri ja -taldu enne magamaminekut sidruniviiluga, leevenevad krambid või kaovad sootuks. Hommikul ärkad värske ning puhanuna ja oh imet, lisaks muule on sinu jalatallad veel ka sametiselt pehmeks muutunud.
3. Supervahend aiatöödest kätele tekkinud kareduse ja mustade küünte puhul. Tegid aiatöid, kuid kinnastest hoolimata on nahk nüüd kare ja küüned inetud? Ära heida meelt, vaid varusta end sidrunitükiga. Hõõru sellega käsi ja küüsi ning jälgi kuidas küüned ja küünenahad taas säravvalgeks muutuvad. Kunstküünte puhul pista need lihtsalt pooleks lõigatud sidrunisse, toimib veatult.
4. Hoolitseb vaimse tervise eest ja hoiab väsimuse eemal. Sidrunivesi võib parandada tuju ja kergendada depressiooni ja stressi. Pikamaajooksjad, maailmarändurid ja -avastajad peavad sidrunit Jumala kingitituseks. Kui väsimus võimust võtab, imetakse sidrunit läbi selle otsa tehtud augukese. Kiirelt toimiv ravim taastab värskustunde ja annab jõudu.