Enamik Eesti unehaigeid jääb ravita

 (13)
Enamik Eesti unehaigeid jääb ravita
Scanpix

Eestis on enamik unehaigeid diagnoosita ja ravita, sest kvaliteetse une tähtsust ei osata veel hinnata.

"Tegelikult kannatab häiritud une puhul inimese kogu tervis," rääkis Mae Pindmaa Unekliinikust ajakirjale Pulss. "Uni aitab terveneda, tugevdab keha immuunsüsteemi ja aitab võidelda vabade radikaalidega. Tänu une immuunsust ergutavatele omadustele magab inimene kaua, kui tal on mõni põletik, viirushaigus või külmetus."

Halvasti magatud ööst võib Pindmaa sõnul alguse saada kõrgvererõhutõbi, diabeet, ülekaal jmt hädad. Uneprobleeme soodustavad hormoonitasakaalu häired, stress, vahetustega töö, kroonilised haigused ja väliskeskkonna mõjurid.

"Kaks kolmandikku unehäiretest moodustavad öised hingamishäired," selgitas Pindmaa. "Teisel kohal on insomnia ehk unetuse vaevused. Unetust võivad vallandada läbipõetud infektsioonhaigused, ka ravimite liigtarbimine. Insomnia väga levinud põhjuseks on rahutute jalgade sündroom. See on olukord, kui une viib pidev öine jalgade tõmblemine ja vähkremine."

Kuna peamised unehäire tunnused on päevane unisus ja väsimus, töö- ja keskendumisvõime alanemine, mälu halvenemine jne, võiksid inimesed Pindmaa sõnul selliste kaebuste puhul pöörduda unearsti poole.

Ajakirja PULSS saab lugemiseks kaasa haarata järgmistest kohtadest: Kino Artis, Reval Cafed, spordiklubid MyFitness Status Club, Sparta, Kalev Spa, Horizon Travel jpt. kohtadest.

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.