Gluteenitalumatus — kas moodne pseudoprobleem või siiski reaalne haigus?

 (14)
Fazeri must leib
Fazeri must leibFoto: Ilmar Saabas

Üha vähem süüakse teraviljatoite, et vältida teraviljavalku gluteeni, vahendab detsembrikuine TervisPluss. Toitumisterapeut Ülle Hõbemägi ütleb, et teraviljad on siiski meie toidulaua normaalne osa — nad on ja jäävad — ja ainuke asi mida vältida on ühekülgsus ning suured kogused.

“Gluteenvalk annab tainale head küpsetamisomadused. Tavameditsiin tunnistab gluteeni probleemina vaid tsöliaakia korral. Toitumisteraapias seostatakse gluteeni ka autoimmunhaiguste tekke ja kuluga. Kuna laiad tõenduspõhised uuringud puuduvad, siis jääb iga inimese enda otsustada, kas ta soovib oma dieeti ses osas muuta,” sõnab terapeut.

Perearst Külvi Peterson sõneb, et tsöliaakiat ehk gluteenitalumatust diagnoositakse Eestis umbes 0,4 inimesel iga tuhande sündinu kohta. Tsöliaakiahaigetel kahjustub peensoole limaskest — järk-järgult hävivad limaskesta hatud kuni täieliku kaoni. Siiski lisab ta, et ilmaasjata muretseda mõtet ei ole: “Gluteeni ei pea kindlasti kartma inimesed, kellel tsöliaakiat diagnoositud pole.”

Pikemalt sellest, mis gluteenitalumatust põhjustab ja kuidas sellega toime tulla, loe juba värskest TervisPlussist!

Loe veel:

Neli hirmutavat põhjust, miks gluteen on sinu tervisele halb!

RETSEPT: gluteeni-, laktoosi- ja suhkruvaba maasikamaius