HIIGELGALERII JA VIDEOD | Imeilus ilm ja 15 000 jooksufanatti! Maijooks tõi Tallinna Lauluväljakule meeletul hulgal naistervisesportlasi

 (23)
Kas käisid ka? Leia ennast pildilt!

Täna toimus juba 32.korda traditsiooniline Tallink Maijooks, mis tõi Tallinna Lauluväljakule mõnusale suvepäevale kohase rahvahulga, kes üheskoos 7 km pikkust distantsi vallutama asusid. Kui eelmisel aastal võttis Maijooksust osa ligi 15 tuhat erinevas vanuses liikumisharrastajat, siis tänavune number ei jäänud samuti sellele sugugi alla!

Nagu igal aastal, sai ka tänavu pere pisematega osaleda Mesikäpa lastejooksudel, kus vanusegruppe oli koguni 9. Lisaks oli avatud Tervisemess ja Meestehoid, esinesid Eesti Laulu konkursilt tuntuks saanud Stefan Airapetjan ja superstaarisaate hõbemedalist Sissi Nylia Benita. Lisaks lõbustasid rahvast Tallinki meelelahutajad Showstoppers ja DJ Nrike. Päeva tippsündmuseks oli aga Ott Leplandi kontsert, kes esitas muuhulgas ka oma kõige värskemat singlit "Uued ootused".

Maijooksu võitis Liina Tšernov spordiklubist Jooksupartner ajaga 23 minutit ja 22 sekundit, mis oli talle ühtlasi neljas järjestikune võit alates 2016.aastast. Tšernovile pidid napilt alistuma õdedest maratoonarid Liina ja Leila Luik Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist. Neljanda koha pälvis Elis Lillmets, viienda Laura Maasik, kuuenda Liliana Torn, seitsmenda Kristel Vallaste, kaheksanda Liis-Grete Arro, üheksanda Olga Kletsun ning viimane esikümnesse pääsenu oli 27 minuti ja 19 sekundiga Kristiina Nurk.

Maijooks 2019 Foto: Madis Veltman

Seekordsel Tallink Maijooksul oli esindatud ka üle kolmesaja ettevõtte ja kollektiivi. Suurima ettevõtte karika võitis Põhja Eesti Regionaalhaigla, kes oli väljas kolmesaja kümne liikumisest lugupidava töötajaga. Eakaim daam tänavusel Maijooksul oli 82-aastane Viktoria. Üheksateist osavõtjat tähistasid täna oma sünnipäeva, neliteist osalejat olid Mai-nimelised ning kõige rohkem oli osalejate seas Katrini nimelisi, tervelt sada kuuskümmend viis. Maijooksu korraldustiimi oli kaasatud üle 500 inimese.

Kingitusi ja medaleid jagus kõigile 7 km läbinutele, seejuures polnud oluline, kas see sooritati joostes, kiirkõndides või hoopis jalutades. Nagu juba traditsiooniks saanud, jagas Tallink omapoolse preemiana kõigile välja laevareisi pakkumise Helsingisse.

Delfi Naisteka reporter oli terve päeva vältel kohapeal ning uuris nii tervisesportlaste meelt lahutanud muusikutelt kui jooksjatelt endilt nende spordiharjumuste kohta, uuris lastega üritusele tulnud emadelt, kuidas pere pisemate kõrvalt trenni jaoks aega leida ning intervjueeris ka Tervisplussi toitumisnõustajat Teele Tederit.

Anne Soosalu ja Teele Teder Tervisplussi telgis Foto: Madis Veltman


Vaata Naisteka pilte ja videosid!


Järgmine Tallink Maijooks toimub 23. mail 2020. aastal.