Joogakool: viis soovitust, kuidas kriisiolukorras rahulikuks jääda


Viha.
Viha.Scanpix

Mõnikord tunned, et tahaks plahvatada ja kõik kuu peale saata. Kuidas sellistes olukordades rahu ja eneseväärikus säilitada? Loe siit!

1. Ära samastu oma mõtetega!

Kui märkad, et mõtted jooksevad ummikusse, siis ütle neile „Stopp"! Ära samastu oma mõtetega, sest need ei ole sina! Ürita oma mõtteid eemalt vaadelda. Kui mõni mõte pidevalt kummitama kipub, siis ütle lihtsalt „Nojah," ja lase tal minna. Kui oma mõtteid ja reaktsiooni kõrvalt jälgida ning püüda nendega mitte samastuda, siis mööduvad nad üsna pea.

2. Hinga. Õhk on hea.

Kriisiolukorras pingulduvad lihased ning hingamine muutub pinnapealseks ja rahutuks. See on normaalne füsioloogiline reaktsioon, aga kasu sellest eriti ei ole. Kiire ja pinnapealne hingamine tekitab omakorda pingeid ja ärevust. Hingamise tasakaalustamiseks hinga mõne minuti jooksul sügavalt sisse-välja. Ühe hingetõmbe pikkuseks võiks olla vähemalt 8 sekundit.

3. Mediteeri.

Meele rahustamiseks on joogidel mittu nippi, üks neist on näiteks oma ninaotsa vaatlemine. Negatiivsete mõtete peatamiseks sule silmad ja ava need 1/10 ulatuses. Hinga sügavalt ja aeglaselt sisse-välja ning püüa silmitseda oma ninaotsa. Mediteeri nii mõne minuti jooksul. Silmade fokuseerimine stimuleerib nägemisnärvi kaudu peaaju eesmist osa ehk otsmikusagarit, mis tegeleb stiimulitele reageerimisega. Ninaotsa silmitsemine aitab meelel keskenduda ja tasakaalustuda.

Seotud lood:

4. Söö korralikult ja joo vett.

Kui midagi on korrast ära või kui enesetunne turgutamist vajab, siis haarame tavaliselt šokolaaditahvli või mõne muu maiuspala järele. Kahjuks tekitavad suhkur ja kaloririkkad rasvased toidud kehale stressi hoopis juurde. Seevastu toitaineterikas, aeglaselt seeditav söök, näiteks juurviljad, teraviljatooted, seemned, pähklid, oad jne aitavad kehal lõdvestuda. Harjuta end magusa asemel näiteks mõnda puuvilja nosima. Ja ära unusta piisavalt vedelikku tarbida. Joogide sõnul kontrollib kehas emotsioone vee element. Kui tunned, et tunded hakkavad üle pea kokku lööma, siis joo rahulikult klaas vett ja kujutle, kuidas viha ja ärritumine veega alla uhutakse.

5. Naera.

Naer on üks parimaid vahendeid pingeolukordade leevendamiseks. Väga kasulik on ka lihtsalt enda üle naermine.

Allikas: http://www.spiritvoyage.com

Vaata ka www.joogafestival.ee

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.