Julge naise postitus Facebookis: hoiatav foto imeväikesest märgist, mis võib rinnavähile viidata

 (23)
Julge naise postitus Facebookis: hoiatav foto imeväikesest märgist, mis võib rinnavähile viidata
Kylie Armstrong/Facebook

Kylie Armstrong on 45aastane tekstiilikunstnik Austraaliast. Hiljuti sai ta arstidelt rinnavähidiagnoosi. "See oli suur šokk," sõnas naine Buzzfeedi uudistetoimetusele. Nüüd jagab ta oma kogemust terve maailmaga, et teised naised sellest õppida saaksid: "Ma loodan, et selle loo jagamine aitab vähemalt üht inimest."

Kylie ei osanud vähidiagnoosi isegi kuidagi oodata - haigust ei ole põdenud keegi teine tema perekonnas ning ta ei tundnud ka oma rinnas ei kühmusid ega tükke. Küll aga märkas ta ühel hetkel oma rinnal veidrat lohkude kobarat:

"Ma ei olnud mures, küll aga arvasin, et ehk peaks arst asja üle vaatama," rääkis Kylie. Esialgu ei osanud ka arst lohkudele mingit diagnoosi panna ning saatis naise ultraheliuuringusse ja mammogrammi tegema.

Seotud lood:

Tulemused olid hirmutavad - Kylie sai teada, et ta põeb rinnavähki.

"Esimese asjana otsivad naised ikka rinnast tükke või veidraid kühmusid. Tuleb aga välja, et need on vaid üks osa sellest, mida otsida. Ka lohud võivad ohumärgiks olla. Ma leidsin oma vähi varakult. Minu jaoks lõpeb kogu olukord ilmselt hästi. Kui ma oleks neid lohkusid ignoreerinud, oleks asi teisiti," paneb Kylie kõikidele südamele.