Kas kõhutants teeb saledaks?

 (19)
Kõhutants
Foto: Ilmar Saabas

Kas kõhutantsutrenni on mõtet minna sooviga kaalust alla saada? Igasugune tants aitab kaalu kaotada. Tantsimine põletab keskmiselt sama palju kaloreid kui kõndimine, ujumine või rattaga sõitmine.

Nagu iga füüsilise tegevuse puhul, sõltub ka tantsu puhul selle mõju kaalule paljudest teguritest, näiteks sellest, kui sageli tantsida, kui kaua tantsutrenn kestab ja kui pingeline see on. Silmas tasub pidada kuldreeglit: mida rohkem ennast liigutad, seda rohkem kaloreid kulutad.

Kindlasti on mõni kõhutantsutrenn tõhusam kui teised. Kui tahad just nimelt kaalu kaotada, otsi selline, kus õpetaja hoiab sind kogu aeg liikumises.

Tantsust on kasu:

  • südame-veresoonkonnale. Asjatundjad soovitavad kui mitte iga päev, siis 5-6 päeva nädalas 30-60 minutit liikuda. Arvatavasti ei suuda sa nii palju tantsida, kuid abi on sellest kindlasti;

  • luud muutuvad tugevamaks. Tantsimine võib aidata ennetada või aeglustada luude hõrenemist ehk osteoporoosi.

    Kõige tähtsam on tantsu või mis tahes muud trenni nautida. Oluline on ka, et see sobiks sinu elustiiliga, st et sa seal hea meelega käiksid ja see poleks keerukas. Kindlasti põletad tantsides kaloreid, muutud tasapisi saledamaks ja püsid ka vormis.

    Allikas: Mayo Clinic