Kas teadsid? Seda kehaosa peaksid sa kindlasti vähemalt kaks korda päevas pesema

 (15)
Kas teadsid? Seda kehaosa peaksid sa kindlasti vähemalt kaks korda päevas pesema
Foto: Shutterstock

Vahet ei ole, kas sa oled andunud meigi kandja või mitte, siis sinu nägu on kehaosa, mida peaks kindlasti päeva jooksul vähemalt kaks korda pesema, kui sa ei taha silmitsi seista igasuguste erinevate nahaprobleemidega.

Allikast DailyMail selgub, et meigi eemaldamine ja näo puhastamine on kaks väga erinevat asja. Kui sa võtad õhtuti meigi maha ja arvad, et nüüd on su nägu puhas ja võib rahulikult magama minna, siis sa kahjuks eksid. Su nägu ei ole siis puhas, vaid ta on meigist puhas.

Hea oleks nägu pesta hommikul ja õhtul. Hommikul kohe peale ärkamist ja õhtul täpselt enne magamaminekut. Olenevalt nahatüübist sobib mõnele inimesele lihtsalt puhta veega näo pesemine, teised peavad selle jaoks kasutama just näo puhastamiseks mõeldud vahendeid. Et saada teada, mis just sinule sobib, tasub konsulteerida näiteks kosmeetiku, nahaarsti või apteekriga.

Aga miks just kaks korda? Miks näiteks ei piisa ainult hommikusest või õhtusest näo pesemisest?

Sest päeva jooksul koguneb näonahale igasugust mustust. Samuti läheb mõne inimese nahk just öö jooksul eriti rasuseks. Et vältida vistrike tekkimist ja näonaha koledaks minemist, tasub nägu puhastada ja pesta kaks korda päevas.

Seotud lood:

See kehtib ka meeste kohta, kes teatavasti meiki ei kasuta.

Allikas: DailyMail