„Meil on võimalik avastada oma tõeline bioloogiline režiim puhkuse ajal, kui me ei pea täitma oma igapäevaseid kohustusi, nagu koolis käimine ja tööle sõitmine. Keha leiab siis oma parima une- ja ärkamisrütmi,” ütles Dante uneeksperimendile toetudes.
Töötad öövahetustes? Siin on eriline nõuanne sulle.
Need, kes öövahetustes töötavad, kogevad samuti sotsiaalset lennuväsimust. Parim nõuanne pärast öövahetust parema une saamiseks on terve päeva asemel vaid mõned tunnid magada, et järgmisel ööl paremini uinuda, samuti vältida päikest.
„Päikesevalgus lülitab kehas sisse päevarežiimi. Seetõttu soovitasid arstid öövahetuse lõppedes ja koju magama minnes iga hinna eest päikesevalgust vältida, näiteks kanda päikeseprille ja mitte enne voodisse minekut kaua õues viibida. Kehas on vaja tekitada õige ööune tunne ja seda aitab teha pime ümbrus,“ ütles Dante.
Mööblipoe sisekujundusjuht Darius Rimkus annab nõu, kuidas tagada parimad magamistingimused mitte ainult neile, kes öövahetustes töötavad, vaid kõigile, kes soovivad oma ööund parandada.
„Küsitlustes osalejad ütlesid, et magamistuba on kodus köögi ja vannitoa kõrval üks kõige tähtsamaid tubasid. Selleks, et sinu une jaoks parim magamistuba luua, tuleks järgida lihtsaid põhimõtteid,” lausus D. Rimkus.
Pimendavad kardinad. Parima une tagamiseks on soovitatav tavaliste kardinate asemel pimendavad kardinad valida. Pimendavad kardinad garanteerivad maksimaalse pimeduse isegi päevasel ajal. Need kaitsevad ka talvel tuule eest ja blokeerivad suvel akendest tulevat kuumust.