Miks tekitab jooksmine vastupandamatu soovi number kahele minna ja kuidas seda vältida?

 (15)
Miks tekitab jooksmine vastupandamatu soovi number kahele minna ja kuidas seda vältida?
Foto: Tyler Nix/Unsplash

Enamik inimesi, kes on kunagi jooksmas käivad, võivad sellega nõustuda — sa oled saanud vaid natukene sörkida ja juba tekib tunne, et kiiresti on vaja vetsu minna. Hea tuju ja spordituhin on läinud. Kuid miks see nii on?

Jooksmise ajal hakkavad inimese kehas peale kiirema seedimise toimuma ka kõik muud erinevad protsessid — higistamine, hingeldamine, südame kiire põksumine. Mida parema treenitusega inimene on, seda hiljem tal need sümptomid avaldumad ja seda kauem saab ta jooksmist päriselt nautida.

Kuid algajad seisavad silmitsi nende ebameeldivate probleemidega. Kuid õnneks on vähemalt piinava number kahe tunde vastu lahendus: et seda vältida, ei tohiks enne jooksma minemist tarbida teatud toiduaineid. Kõige parem oleks enne jooksma minekut paar tunnikest üldse mitte süüa. Kuid kui sa soovid joosta näiteks tund aega normaalses tempos või isegi kauem, pead sa siiski sööma, et vajalikku energiat saada.

Toiduained, mida enne jooksmist vältida, on:

  • Piimatooted
  • Lisatud suhkrutega toidud
  • Sibul
  • Küüslauk
  • Puuviljad ja mahlad


Snäkid, mida süüa enne jooksmist ja mis ei tekita suurt vetsuhäda, on näiteks pähklivõi, täisteraleib ja kinoa.
Samuti aitavad number kahe häda vältida rahulikud mõtted jooksmise ajal. Närvilisus paneb seedimise veelgi kiiremini käima. Enne ja pärast jooksmist võiks ka mõned minutid mediteerida.
Allikas: PopSugar