Millised taimed aitavad reuma korral?

 (3)
Varemerohi

Ravimtaimedest on mõjusamad valu vähendajad ja põletiku taandajad sootaimed või niiskel alal kasvanud taimed. Nendeks on varemerohi (kasvab aias), soopihl, kalmus, angervaks, sookail.

Toimet avaldavad ka mähised mädarõika, kapsa, angervaksa, hobumadara, kuldvitsa, maarja-sõnajala ja varemerohu lehtedest.

Kõikide kompressidega olge ettevaatlik, sest naha tundlikkuse juures võivad nahale tekkida villid.

Angervaksa ning varemerohu juurtest ja sookailust on soovitatav teha tinktuure ja nendega määrida.

Varemerohust tõmmist, tinktuuri ega teed ei tohi seespidiselt kasutada. Tinktuuridega võib teha ka kompressi ja samal ajal võtta sisse tilkadena.

Teeks sobivad angervaks, mailane, sookail, soopihl, pohlalehed, hobumadar, kuldvits, petersell, mustsõstralehed, selleriürt jt.

Selleks võetakse 1 sl ürti, lisatakse 1 kl sooja vett, lastakse tõmmata 30 minutit, viiakse keemiseni ja juuakse soojalt 2 kl päevas, vähemalt 2 nädalat järjest ja pärast nädalast vaheaega võib korrata.

Võib teha teesid ka segudena, näiteks: 1 osa angervaksaürti, 2 osa mustsõstralehti, 1 osa pohlalehti, 1 osa selleriürti, 1 osa linnurohuürti.

Võtta segust 1 sl peenestatud droogi ja valada üle 1 kl keeva veega, lasta tõmmata 20 min, kurna, juua 2 kl päevas söögivaheaegadel.

Kuiva peenestatud segu võib asetada ka termosesse ja valada peale toasoe vesi, tõmbamise aeg vähemalt 6 tundi.