Seitse sümptomit, mis annavad sulle märku, et tarbid liiga palju suhkrut

 (2)
Seitse sümptomit, mis annavad sulle märku, et tarbid liiga palju suhkrut
Foto: Robert Anderson/Unsplash

Suhkrut ei tasu liiga palju tarbida, see tekitab erinevaid terviseprobleeme ja need seitse märki kinnitavad seda:

1. Väsimus ja energiapuudus

Kui sa tunned end pidevalt väsinuna ja sul esineb energiapuudust, siis tarbid sa tõenäoliselt liiga palju suhkrut. Suhkrurikkad toiduained stimuleerivad ajutiselt energiat, aga toovad endaga seejärel kaasa väsimuse, mis jääb püsima terveks päevaks.

2. Kaalutõus

Suhkur ei sisalda ei kiudaineid ega valke, seega ei taga ta täiskõhutunnet. Mida rohkem suhkrut sa tarbid, seda rohkem kaloreid sa sööd.

3. Nohu ja gripp

Liigne suhkru tarbimine nõrgendab immuunsüsteemi ja selle võimet ennetada viirushaigusi, nohu, grippi ja kroonilisi haigusi.

4. Suhkrusõltuvus

Ilmselt on sul suhkrusõltuvus, kui sa tunned pidevalt vajadust magusa järele. Suhkur toob enesega kaasa sõltuvuse, liigne magusa tarbimine tekitab isu magusa järgi.

5. Maitsemeele kadumine

Liigne suhkru tarbimine on halb maitsemeeltele, tõstes nende tolerantsi suhkru suhtes. See toob kaasa soovi tarbida veelgi rohkem suhkrut sisaldavaid toiduaineid.

6. Migreen

Migreen on üks levinumaid märke liigsest suhkru tarbimisest.

7. Nahaprobleemid, mustad ringid silmade ümber

Seotud lood:

Tarbitud suhkur toimib põletikuliselt organismis ja tekitab erinevaid nahapõletikke nagu ekseem ja akne. Suhkru tarbimist vähendades muutub nahk taas pehmeks ja puhtaks.

Allikas: Kodused Lood