Sulle maitsevad mandlid? NELI tervislikku põhjust, miks neid senisest rohkem tarbida


Sulle maitsevad mandlid? NELI tervislikku põhjust, miks neid senisest rohkem tarbida
Foto: Remi Yuan/Unsplash

Keha vajab normaalseks funktsioneerimiseks iga päev toitaineid. Palju on räägitud pähklite ja seemnete kasulikkusest tervisele, neid peetakse lausa supertoiduks. Mandel on mandlipuu vili, mida müüakse nii koorega kui kooritult. Mandlid sisaldavad rikkalikult kiudaineid, vitamiine, valke, magneesiumi ja kaaliumi. Teadlased ja spetsialistid soovitatavad süüa 10 mandlit päevas.

Mandlid annavad energiat

Mandlid on täis valke, mangaani, vaske ja riboflaviini. Kõik need toitained neutraliseerivad rakkudes leiduvad toksiinid ja aitavad nii kaasa keha energia tootmisele.

Mandlid kaitsevad südant

Tänu sellele, et mandlid tagavad meile hea koguse E-vitamiini (7,5 mg E-vitamiini 25g mandlite kohta ehk siis 50% soovitatavast päevasest E-vitamiini kogusest). Mandlite söömine aitab võidelda südame-veresoonkonna haiguste vastu, takistades vere hüübimist ja trombide teket.

Mandlid tugevdavad luude ja hammaste tervist

Mandlid sisaldavad palju kaltsiumit, mis on peamine luudes ja hammastes leiduv mineraalaine. Pähklid sisaldavad samuti kaltsiumit, mis on väga kasulikud nendele inimestele, kes ei tarbi piimatooteid. Lisaks sellele aitab kaltsium ka lihaste normaalsele funktsioneerimisele kaasa.

Seotud lood:

Mandlid parandavad mälu

Kuna nad sisaldavad ka palju mineraale ja mikroelemente, nende seas tsinki. Tsingipuudus võib aga mõjutada keskendumisvõimet ja tuua kaasa probleeme õppimise, mõtlemise ja mälu kasutamise juures. Seega oma mälu parandamiseks söö mandleid.

Allikas: Kodused Lood