Toitumishäired kimbutavad üha rohkem ka keskealisi

 (29)
Toitumishäired kimbutavad üha rohkem ka keskealisi
Scanpix

Möödunud aastal Denveri toitumishäirete keskuses käbi viidud uuring näitas, et 30 — 65 aastaste naiste seas esineb toitumishäireid järjest sagedamini.

Uuringu läbiviija, Denveri kliiniku direktor dr Tamara Pryor kinnitas, et möödunud nelja aasta jooksul on nende kliinikusse sattunud järjest rohkem keskealisi naisi. Põhjusena nimetas dr Pryor seda, et selles vanuses naised tunnevad, et neid ei hinnata piisavalt.

Anoreksia ja buliimia sagenemist keskeas soodustab nn meeleheitel koduperenaiste efekt. Samanimelises telesarjas astuvad üles kaunid ja saledad daamid, kes näevad oma ea kohta hämmastavalt head välja. Seetõttu tunnevad vanemad naised ühiskonna survet näha välja oma tegelikust east tunduvalt nooremad, hoolimata sellest, et tegelikult ei ole normaalne, kui üle kolmekümnese naise keha on täpselt samasuguses vormis kui see oli kaheksateistkümneselt. Ka igavese nooruse allikad ehk Botox ja plastikakirurgia on ühiskonna poolt heaks kiidetud ja isegi soovitatavad.

Uuring leidis, et keskealistel ja noortel patsientidel on sarnased psühholoogilised probleemid. Neil on madal enesehinnang, nad ei väärtusta end ning nad vihkavad oma keha.

Allikas: www.eating-disorder-resources.com