Uskumatu: 73aastasel ahelsuitsetajal avastati kopsuvähk eriti kummalise sümptomi abil

 (15)
Uskumatu: 73aastasel ahelsuitsetajal avastati kopsuvähk eriti kummalise sümptomi abil
Foto: Shutterstock

Kui 73aastane brasiillanna läks nahaarsti vastuvõtule oma valutavate ja sügelevate peopesade tõttu, millele oli tekkinud sametine muster, selgus, et tegemist oli arstide sõnul eriti harvaesineva kopsuvähi sümptomiga ja seda kinnitasid ka erinevad testid, vahendab Daily Mail.

Naine suunati kohe ravile, kuid täna pole võimalik veel öelda, kas see ta elu päästa suudab või kas ta peopesad enam kunagi normaalseks lähevad.

Dr Denis Miyashiro ja tema São Paulo haiglas töötavate kolleegide sõnul olevat anonüümseks jäänud patsient ca aastakese ka köhaga vaevelnud ja kaotanud viimase nelja kuuga viis kilo. Tegemist oli ahelsuitsetajaga, kes viimased 30 aastat iga päev vähemalt paki suitsu ära tõmbas.

Ta märkas esimest korda üheksa kuud tagasi, et ta peopesad on muutunud sametiseks, aga alles nüüd otsustas ta seda ka nahaarstile näidata. Tema peopesad olid kaetud mustriga, mis sarnaneb veise, sea või lamba kõhuvoodrile ning 95% sellistest juhtumitest on arstide sõnul seotud just vähiga.

Kuigi arstid ei ole kindlad, miks selline sümptom tekib, arvavad nad, et tegemist on olukorraga, kus vähk stimuleerib kasvuhormoone, mis põhjustab naharakkude vohamist peopesadel.

Kindlat ravi selle sümptomi vastu ei ole ja 30% olukordadest möödub peale seda, kui inimene on vähist terveks ravitud.

Vaata ka pilte naise kätest SIIT.