Veider, aga tõsi: see lihtne moodus võib aidata igasugust valu kiiresti leevendada

 (3)
Veider, aga tõsi: see lihtne moodus võib aidata igasugust valu kiiresti leevendada
Foto: Shutterstock

Kuigi sõrmede ristamine ei pruugi aidata sul lotoga võita, on sel siiski teadlaste sõnul olemas maagiline jõud. Nimelt tõestas värske uuring, et ühe sõrme ristamine üle teise aitab leevendada ebameeldivat valutunnet, vahendab Smithsonian.com.

See, kuidas me valu näeme, on jätkuvalt üsna salapärane maailm, sest seda, kui valus inimesel tegelikult on, ei ole võimalik kõrvaltvaatajana selgitada. Kuid Londonis asuva UCL'i ülikooli teadlased tegid siiski põneva avastuse: inimese üleüldine kehaasend mõjutab ka seda, kuidas organism saadab valusignaale ajju.

Uuringu käigus simuleerisid teadlased valusaid sensatsioone uuringus osalenud inimeste keskmistesse sõrmedesse. Sõrmi ei kahjustatud otseselt mitte kuidagi, vaid selleks kasutati sooja ja külma temperatuuride kindlat mustrit, mis ei kahjusta nahaaluse koe seisundit. Küll aga tekitab see kõrvetava sensatsiooni, tänu millele selguski, et kui see sama keskmine sõrm oli ristatud selle kõrval oleva nimetissõrmega, tunnetas inimene vähem valu.

Nii usuvadki teadlased, et tänu sellele, kuidas meie ajud meid trikitavad, on täiesti võimalik, et teatud kehaasendi muutmine võib aidata sul ka valu leevendada. Kas usud seda?