25 põhjust, miks peaksid iga päev oliiviõli tarbima

 (14)
Oliiv-3
Oliiv-3Foto: Ilmar Saabas

Tervisliku toitumise ja kaalulangetamise märksõnaks on tervislikud rasvad. Kahjulikud rasvad tuleb asendada tervislike taimsete rasvadega. Oliiviõli on kõige kergemini imenduv söödav rasv. Kõige hinnalisem on esimesel külmpressimisel saadud õli ehk väärisoliiviõli (extra virgin olive oil). See peaaegu ei oksüdeeru, on termiliselt püsiv ja sobib hästi küpsetamiseks, tema kasulikud omadused säilivad täielikult temperatuurini kuni ca 200°C.

Rasva vajab organism rasvlahustuvate vitamiinide (A,D,E ja K-vitamiin)  ja üle 600 erineva toitaine imendumiseks. Organism ei omasta kapsas ja brokolis leiduvat K-vitamiini, kui neid süüakse ilma rasvata. Ilma K-vitamiinita aga ei talletu luudes ja hammastes kaltsium. Samuti ei suuda organism ilma rasvata omastada vähivastaseid antioksüdante lükopeeni ja karoteeni, mida leidub näiteks tomatis.

Oliiviõli sisaldab:

- vitamiine A, D ja K;
 — E-vitamiini (1,6 milligrammi teelusika kohta). E-vitamiini päevane soovitatav kogus on 8-10 mg, 85 g oliiviõli sisaldab 10 mg E-vitamiini. E-vitamiinil on vähivastane toime, sest ta on antioksüdant, mis kaitseb organismi vabade radikaalide kahjuliku toime eest.
- suurel hulgal antioksüdante;
 — supilusikatäies oliiviõlis on 120 kcal, 14 grammi rasva, puudub kolesterool;
 — omega-3 rühm (polüküllastumata rasvhapped);
 — omega-6 rühm (polüküllastumata rasvhapped), 1 supilusikatäis katab päevase vajaduse;
 — omega-9 rühm (monoküllastumata rasvhapped)

Seotud lood:

Iga päev tuleks võtta vähemalt kaks supilusikatäit esmase külmpressi oliiviõli. Lisaks immuunsüsteemi tugevdamisele aitab oliiviõli võidelda mitmete haigustega.

Südame ja veresoonkonna haigused — vähendab kahjuliku kolesterooli taset veres ja aitab takistada arterite lupjumist ning vere hüübimist;

Alandab vererõhku;

Diabeet — alandab glükoositaset ja aitab reguleerida veresuhkrut;

Vähk — avaldab kaitsvat toimet pahaloomuliste kasvajate vastu;

Soodustab seedimist, stimuleerib ainevahetust ja aitab kontrollida kehakaalu;

Stimuleerib sapipõie tegevust ning sapi- ja pankrease eritiste teket;

Kaitseb sapikivide ja maohaavade moodustumise eest;

Parandab kehasiseseid ja -väliseid kudesid ning kaitseb nakkuste ja põletike eest;

Aitab kaasa aju ja närvisüsteemi arenemisele ja tööle;

Oliiviõli sisaldab antioksüdante nagu E-vitamiin, karotenoidid ja fenoolsed ühendid, millega võitleb stressi vastu ja aitab kaasa pika eluea saavutamisele;

Reumatoidartriit areneb vähema tõenäosusega inimestel, kelle dieet sisaldab oliiviõli;

Aitab ära hoida osteoporoosi, kuna oliiviõli tarbimine parandab luukoe mineraliseerumist ja lubjastumist ning aitab kaltsiumil imenduda;

Aitab kaasa lastel luustiku arenemisele ja kaitseb luuhõrenemise ning kaltsiumivaeguse eest vanematel inimestel;

Õli tervislikkuse määrab õli kvaliteet.

Sugugi mitte kõik taimsed õlid ei ole tervislikud. Suur osa toidupoodides pakutavatest taimeõlidest on kuumtöötlemise teel toodetud rafineeritud õlid. Toiduainetetööstuse jaoks on see kasulik — tootmine on odav ja õli säilivusaeg pikk. Kuid see, mis kuumtöötlemis- ja rafineerimisprotsessis õlist järele jääb võib olla tervisele kahjulik.

Kui vähegi võimalik vali oliiviõlidest esmase külmpressi oliiviõli (extra virgin oliiviõli), sest see on kõige tervislikum!

Loe veel oliiviõlist: www.oliva.ee