4 toitu, mille söömisest peaksid menstruatsiooni ajal kohe kindlasti loobuma


4 toitu, mille söömisest peaksid menstruatsiooni ajal kohe kindlasti loobuma
Foto: Unsplash

See, mida sa sööma peaksid, muutub vastavalt sellele, millises etapis on parasjagu su menstruatsioonitsükkel ja su hormoonid pole siin ainsad süüdlased. Lisaks kaotavad naised ka päevade ajal palju vajalikke mineraalaineid ja vitamiine ning selleks, et nende taset taastada, tasuks süüa teatud toite.

Näiteks tasuks päevade ajal süüa brokkolit, banaane, tumedat šokolaadi, lõhe, ingverit, apelsine ja sidruneid.

Aga samal ajal on ka mõned toidud, millest tasuks nüüd hoiduda:

1. Piim

Seda just juhul, kui sul on menstruatsiooni ajal krambid ja tugev kõhuvalu. Piim sisaldab laktoosi, mida paljudel inimestel on keeruline seedida. Lisaks ajab laktoos ka kõhu punni, paneb selle valutama ja tekitab iiveldust.

2. Kommid ja snäkid

Su lemmikud snäkid võivad küll tuju tõsta, aga lisaks ajavad needki kõhu punni ja tekitavad kõhugaase, sest sisaldavad palju suhkrut. Su kehal on praegu niigi raske, mistõttu ära koorma seda ka suhkruga üle.

3. Kofeiin

Uuringud on näidanud, et päevade ajal kofeiini tarbimine võib menstruatsiooni pikkust hoopis pikendada ja mõnel juhul isegi amenorröad ehk mensturatsiooni puudumist põhjustada.

4. Vürtsikad toidud

Vürtsika toidu söömine menstruatsiooni ajal koormab su kõhtu veelgi rohkem, aga samas, kui õigesti valida, võivad mõned vürtsid hoopis soodsalt mõjuda. Näiteks värske tšillit ja safranit võid julgelt toitudele lisada.

Allikas: Brightside