Peleta mured minema! Need kümme toiduainet toovad hea tuju tagasi


Peleta mured minema! Need kümme toiduainet toovad hea tuju tagasi
Foto: Hannah Wei/Unsplash

Otsid rohtu tusatuju või südamevalu vastu? Vaata kööki, sealt võid leida nii mõndagi kasulikku enesetunde parandamiseks!

Kakao aitab kaasa õnnehormooni endorfiini tekkele ning sisaldab ka magneesiumi. Niisiis tasub tusatuju korral napsata tükike tumedat šokolaadi.

Vanilje ja kaneel aitavad samuti ajus serotoniini toota, mistap tee näiteks endale üks mõnus kuum kakao vanilje ja kaneeliga! Muide, mõnus kuum jook on taanlaste hygge-tunde üks olulisi komponente ja ka suvel vihmasema ning jahedama ilmaga on maitsev kuum jook kindlasti omal kohal.

Võite aga tema endale ka mõnusa kuuma tee või mõne maitsva roa, kus sees rohkelt ingverit — ka ingver aitab õnnehormoonide tootmisele kaasa ning hea toit on väga hygge!

Banaanid ja aprikoosid on B-vitamiinirikkad ja sisaldavad palju kaaliumi, see aitab närvisüsteemi rahustada. Miks mitte blenderdada need mõnusaks smuutiks!

Pähklid ja seemned sisaldavad palju häid rasvu, mis närvisüsteemile kasulikud. Neis leiduv trüptofaan aitab samuti õnnehormoone toota. Neid võib lisada müslisse ja hommikupudrule, samuti küpsetistesse ja salatile.

Loe edasi portaalist Kodus.ee.