Sibulad ja kala pole ainult legendid!

 (9)
Sibulad ja kala pole ainult legendid!
Scanpix

See, mida me sööme, mõjutab kõike, mida teeme. Ka linade vahel. Seksuoloog Helgi Toomsalu sõnul ei maksa napi libiido korral end täielikult sellele häälestada, et küll banaan ja kurk imet teevad, ehkki õige toitumine mängib ka seksi headuses suurt rolli.

“Kui sööte kõhu kurguni täis, siis ei jaksa te pärast ei seenele minna ega seksida,” ütleb Toomsalu. Ühesõnaga — mõõdukas ja tasakaalustatud toitumine, nii et keha kõik talle vajalikud ained kätte saaks, on ka seksuaalse aktiivsuse seisukohast väga oluline.

Samas, kui tundub, et voodieluga on asjad lootusetult kehvasti, ei soovita Toomsalu hakata kodus toiduga eksperimenteerima omaenese tarkusest. Pigem tuleb siis julgus kokku võtta ja seksuoloogi vastuvõtule minna. “Ega selline visiit kohe põhjalikku ravi kaasa pea tooma, teinekord piisab lihtsalt ühest vestlusest, et probleemile jälile jõuda,” julgustab Toomsalu, sest tihti on seksi­isu puudumine hoopis millegi muu, kas või tööalase stressi sümptom. Nii et häbeneda pole siin midagi.

Mehed peavad sööma

 • Kala — see on täis oomega-3-rasvhappeid, mis mõjuvad hästi vereringele (ka allkehas) ja aitavad võidelda impotentsusega.
 • Brokoli — naiste seas tuntud dieettoit, mille peale mehed enamasti nina kirtsutavad, aitab vähendada östrogeeni taset kehas ja muudab seeläbi mehe veelgi mehelikumaks.
 • Liha — loomulikult vajab mees liha! Hea praetükk on täis nii mõndagi, mis seksiisu tõstab: proteiini, rauda, magneesiumit ja tsinki. Et kõik kasulikud ained kätte saada, tuleks liha grillida, mitte praadida ega keeta.
 • Oad — on tulvil seksiisule äärmiselt soodsalt mõjuvat tsinki. Lisaks sisaldub neis hulganisti proteiini.
 • Banaan — Energiarikas banaan kulub enne voodi­tegevust ära nagunii, aga see sisaldab ka hulgaliselt B-vitamiini, ravib impotensust ja tõstab seksiisu. Sööge banaani kas või voodis kahekesi — on see ju üsnagi erootiline puuvili!
Naised peavad sööma
 • Astelpaju — need on teada-tuntud ravijad, olgu probleemiks siis külmetus või vähene seksiisu. Eriti hästi pidavat need mõjuma vanematele naistele, kes menopausi tõttu kannatavad isutuse käes.
 • Avokaado — ka munandipuuks kutsutud puu vilju soovitatakse süüa kaaliumipuuduse vältimiseks, sest kui kaaliumit kehas napib, pole naisel ka voodirõõmude vastu huvi. Peale selle on avokaados palju kiudaineid, kasulikke rasvu ja antioksüdante.
 • Kurk — see köögivili ei mõju naistele üksnes oma kujuga. Väidetavalt aitab kurk parandada vagiina­piirkonna vereringet. Vallatud mõtted pidavat naisterahvale pähe ajama ka ainuüksi kurgi lõhn.
 • Paprika — Paprikal usutakse olevat kehasoojendav mõju, aga antud juhul on tähtsam, et see köögivili stimuleerib naiste erutust ja tekitab kirge. 
 • Tatar — Tatart tasuks koju varuda nende kahekordistunud hinnast hoolimata. Tatar mõjub erutavalt.
UNUSTA ÄRA!

  Mehed

  • Valmistoidud — Meestele, kelle seksuaalne võimekus sõltub suuresti sellest, kui hea on nende vereringe, mõjub ülearuse koguse rasvade sissesöömine eriti halvasti — see rikub vereringet.
  • Alkohol — Meeste seksuaalsele võimekusele mõjub alkohol märksa karmimalt kui naistele. Enne olulist sooritust voodis on igal juhul targem alkoholist loobuda.

  Naised

  • Brokoli — Naised, kel seksiisuga probleeme, võiksid brokolitarbimist piirata, sest see viib naissuguhormoonide taseme kehas liialt madalale tasemele.
  • Koriander — Meestele mõjub koriander positiivselt, aga naiste huvi voodimängude vastu pidavat see maitsetaim kõvasti vähendama, sest pärsib naissuguhormoonide teket.