1. Unerütm muutub täielikult
Terve keha suurab endale sobiva ja vajaliku unerütmi sisse töötada ja sellest kinni pidada. Sa lähed magama ja ärkad üles samadel aegadel ning tunned end värske ja puhanuna. Stressis keha on aga rahutu. Sa tunned end pidevalt unise ja väsinuna, aga korralikku ja jõudu andvat und peaaegu ei saagi — öösel vähkred, uni ei tule, ärkad tihti, hommikul on tunne, nagu oleksid kellegagi kakelnud… See on väga ohtlik muutus ja peaksid kindlasti oma keha kuulda võtma ja tema signaalidest aru saama.
2. Toitumisharjumused muutuvad
See, mida sööd, kuidas sööd ja kui palju sööd on muidugi individuaalne ning sõltub sinu eelistustest ja harjumustest. Aga üldjuhul suudab su keha sulle öelda, mida, kui palju ja millal ta vajab ning annab sulle märku näljast ja täiskõhutundest. Sa sööd regulaarselt ja väga tihti oma päevaplaanist kõrvale ei kaldu.
Stressis keha nõuab teistsugust toitu. Sa hakkad kas üle sööma või unustad toidu sootuks, tekivad uued ja sinu jaoks tegelikult kummalised maitse-eelistused, lemmiktoidud enam ei maitse ja isutab hoopis millegi muu järele.
3. Oled pidevalt ärritatud
Inimese normaalne ja tavaline olek on rahulik, rõõmsameelne ja valmis raskustele vastu astuma. Selline asi nagu igahommikune liiklusummik on lihtsalt paratamatus ja sa ei lase ennast sellest põrmugi häirida. Aga stressiseisundis see muutub.
Stressi korral ajab ka kõige väiksem kõrvalekalle või eksimus sind endast täiesti välja. Katus lendab pealt isegi selliste asjade pärast, mida sa varem poleks isegi tähele pannud või märganud ning su kaaslased on hakanud märkama, et lõbusast ja säravast isikust on saanud närvipundar.
4. Alkohol ja/või uimastid tõmbavad kui magnetiga
Paar drinki kuus või isegi nädalas on täiesti normaalne, aga kui märkad, et ei suuda end enam üldse sõltuvusainetest eemal hoida, on see selge märk, et midagi on väga korrast ära. Püüd põgeneda paralleelreaalsusesse ja oma maailma murede eest ära näitab, et sa ei tule enam oma koormaga toime ning otsid võimalusi põgenemiseks. Alkohol ja uimastid võivad pakkuda küll hetkelise leevenduse, kuid pärast on ju olukord kordades hullem, seega pead selle punktiga ikka väga ettevaatlik olema.