Oled eriolukorra ajal hakanud veidraid unenägusid nägema? Selgitame välja, mida need tähendavad

 (2)
Oled eriolukorra ajal hakanud veidraid unenägusid nägema? Selgitame välja, mida need tähendavad
Foto: Daniel Ganichev/Unsplash

Mitmed inimesed on tunnistanud, et just eriolukorra ajal on nende unenäod muutunud tavalisest palju imelikumaks. Uneekspert Carmel Harrington selgitab allikas Daily Mail, mida need unenäod tähendada võiksid.

Unenäod surmast

Harrington selgitab, et paljude inimeste unenägude keskmeks on viimasel ajal surm, sest inimesed kuulevad iga päev, kui paljud on jälle koroonaviiruse tõttu surnud. Seda on raske vältida, sest need arvud on igal pool ja et teadlik olla, ongi vaja sellega kursis olla. See kõik jätab aga jälje alateadvusesse, mistõttu inimesed näevadki rohkem surma unes.

Unenägudes troonib hirm

Mitmed inimesed kinnitavad, et alates eriolukorrast on nad tihti oma unenägudes kokku puutunud oma suurimate hirmudega, näiteks kõrgelt alla kukkumisega või ämblikega. “See on väga loogiline, sest praegu ongi hirmutav aeg ja päevasel ajal kogetud emotsioonid jäävad meie alateadvuse emotsionaalsesse osasse ja avalduvad öösel teisel kujul,” räägib Harrington.

Unenäod koroonaviirusest

Mida rohkem sa päevasel ajal selle peale mõtled ja sümptomeid ette kujutad, seda tõenäolisemalt näed seda ka unes, sest enamik inimesi mõtleb viiruse ja haigestumise peale rohkem kui eales varem.

Seotud lood:

Unenäod reetmisest

Kuna paljud inimesed on praegu kaotanud oma lähedasi ja enamik kardab nii enda kui kallite pärast, on loomulik, et inimesed on kasvõi vaimses mõttes hakanud rohkem teineteise peale lootma ja kartus, et lootus puruneb, ilmneb unenägudes. Kuna mitmed inimesed ei võta olukorda tõsiselt, paneb see muretsema neid, kes reegleid järgivad ja nad tunnevad end reedetuna.

Allikas: Daily Mail

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 17. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis, välja arvatud erandid seoses Baltikumi ja Soomega. Loe lähemalt kriis.ee lehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!