Nimelt 20% on pärilikkus, 20% keskkond ja vaid 10% arstiabi. Kõik ülejäänud 50% sellest, kuidas me end tunneme, on seotud aga inimese eluviisiga! Tõsi, alati ei saa ennast ise aidata, ent enne kui vajad proffessionaalset abi, saa teada, mida ise saab enda jaoks teha.

Merike Sisask on Tallinna Ülikooli sotsiaaltervishoiu professor ning töötab ka Eesti-Rootsi Vaimse Tervise ja Suitsidoloogia Instituudis(ERSI) ja Tervisekliinikus Nõmmel.

Enda meeleolut ja depressiooni taset saad proovida, tehes ära üheksa küsimusega depressioonitesti. Seda saad täita SIIN!

Kuidas Eestis on lood vaimse tervisega, selle kohta koostasime koos Tervise Arengu Instituudiga ülevaate. Loe SIIT!

Antidepressandid ja nende tarvitamise tõus 9% aastas

Numbrid näitavad, et alates 2010.aastast on antidepressantide tarvitamine Eestis kasvanud keskmiselt 9% aastas. Kui 2010.aastal tarvitas iga päev umbes 16 inimest 1000-st antidepressante, siis 2015.a. juba 25.

Andmed esitatakse defineeritud päevadoosi alusel 1000 elaniku kohta ühe päeva jooksul (näitab mitu inimest tuhandest võis iga päev kasutada antud ravimit tavalises annuses.) Aegreas Eesti kohta on 2005. a ja varasemad andmed esitatud vanema ATC klassifikaatori järgi. Sellepärast on üks-üheselt võrreldavad al. 2006 andmed.

Koostasime interaktiivse graafiku, kus saad vaadata ja võrrelda Eestit teiste riikidega: