Ühest uuringust selgus, et 66% pikaajalistest suhetest algasid sõprusega. Keskmiselt kestis platooniline sõbraks olemise faas kaks aastat, enne kui kohtamas hakati käima. Uurides kahekümnendates eluaastates paaride suhteid, jõudis ekspert osalistega rääkides järeldusele, et paljud, kes hetkel on õnnelikus suhtes, olid algselt sõbrad. Pooled osalejatest ütlesid, et neile meeldis, kui sõbrad neid kellelegi tutvustasid, kuid enamik neist ei eeldanud, et hakkavad oma praeguse partneriga kohtamas käima.

Uuring leidis, et sõpruse piirjooned on tihti hägused. Kaks kolmandikku abielus olevatest osalistest olid kõigepealt sõbrad ja alles siis alustasid suhet. Paljud neist olid enne armusuhet nn „kasulikud sõbrad“ (friends with benefits).

Eksperdid väidavad, et on olemas kaks viisi armastuse leidmiseks: seiklused võõrastega ja sõpradest armsamateks.

Kõik, kes vaatavad romantilisi filme ja telesaated või kuulavad klatšijutte ning sõprade armulugusid, teavad, et, armastus algab kas võõrastega jutu alustamisest ning seejärel armumisest pärast mitmeid romantilisi seiklusi või aeglaselt kasvavast kiindumusest sõprade vahel, mis lõpuks muutub pikkadeks öisteks vestlusteks ja suudlemiseks. Siiski pälvib esimene variant rohkem tähelepanu.

Teadlased uurivad edasi, kuidas muutuvad sõbrad platoonilisest romantilisteks ning mis on need nüansid, mis panevad üht osapoolt astuma esimest sammu armastuse poole.

Allikas: Woman and home

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid